יום שלישי, 26 בינואר 2016

מבנה טוב יוצר עסק מצליח

לפני מספר שבועות אחד מהלקוחות היזמים והיקרים שלי, שיתף אותי בהתרגשות: " אתה לא תאמין רוני, כעת רק סיימתי את הספר שהשאלת לי וזה כבר שינה לי לגמרי את כל ההתייחסות שלי בעסק! 
אני כבר כתבתי 20 עמודים מתוך מה שיהיה "ספר החברה", המסביר איך הדברים צריכים להתנהל כאן, אני ממש מתרגש!" מדובר בספר הקלאסי של שנות ה 70, "The E-Myth", של מי שנהיה מיליונר מהספר הפשוט והחכם הזה, מייקל גרבר.
הוא התרגש, וגם אני, אך הייתי גם קצת מופתע היות ונתתי לו את הספר כ-4 חודשים קודם לכם והוא הסתובב איתו בתיק בלי לפתוח עמוד. 
רק בזכות טיסה ארוכה לחו"ל הספר יצא מהתיק ונכנס לו לראש
. ומאז...הוא מלא אנרגיה ודוחף קדימה!
אז על מה כל ההתלהבות הזאת? במילה אחת, "מבנה", בשתי מילים, "מבנה ומיקוד". כשלבעל עסק, מנהל או כל אדם אחר יש מפת-דרכים, נהלים לגבי מה עושים, מי עושה ומתי, הכל זורם טוב יותר, אפקטיבי יותר. 
במקרה הזה היצירה של מבנה כיצד העסק הקטן אמור להתנהל, איך יוצרים מחויבות ואיך בונים יחסים נכונים בין כל החלקים, עובדים, ספקים ולקוחות, רק זה כבר שחרר את המנכ"ל ובעל העסק לחיות קצת יותר מהחיים שלו עם הדבר שחשוב לו יותר בחיים- משפחתו. 
הלקוח היקר שלי למד את ההבדל בין לעבוד בעסק ולעבוד על העסק.
לעיתים מה שדרוש הוא להוריד משקפיים, לנקות אותן, לקחת קצת פסק זמן להתבונן לבד או ביחד עם מישהו מבחוץ (כמוני, למשל), שיכול לשאול כמה שאלות ואז כבר עולים על דרך חדשה. 
ואז מה שנשאר הוא רק להמשיך "להיות בדרך"! 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה